Syyskokous valitsi ensi vuoden hallituksen ja Outi sai Juhalta viestikapulan

1.11.2022

Juha Turtiainen ojentaa Outi Hannulalle viestikapulan vuosikokouksessa.

Pienperheyhdistyksen syyskokous pidettiin sunnuntaina 30.10.2022 Lapinlahden lähteellä. Kokouksessa valittiin Pienperheyhdistyksen vuoden 2023 hallitukseen uudet jäsenet. 

Lapset viihtyivät kokouksen ajan Teatteri Ilmiön työpajoissa sekä ulkoillen ja leikkien Lapinlahden kauniissa puistossa.


Juha Turtiainen toivoi uudelle toiminnanjohtajalle rohkeutta muutosten tekemiseen ja yhdistyksen kehittämiseen ja ojensi viestikapulan symboliksi johdon vaihtumisesta. Outi aloittaa työnsä Pienperheyhdistyksen kolmantena toiminnanjohtajana tänään 1.11. 

Hallituksen uusiksi jäseniksi erovuorossa olevien tilalle valittiin Heli Framelius ja Tea Jakobson. Hallituksessa jatkavat Antti Ellonen, Maria Heinola, Ulla Korhonen, Nina Lappalainen, Hanna Mäenpää ja Minna Segersvärd. Yhdistyksen puheenjohtajana jatkaa Taija Liuhto.

Onnittelut tehtäviin valituille!